Hlavnú vlastnosť, ktorú antigrafitový  náter má,  je ochrana fasády alebo akýchkoľvek iných povrchov pred poškodením grafitmi, špinou alebo inými vonkajšími vplyvmi.

Problém

Ak vám niekto nasprejuje graffiti na klasickú „čistú“, teda neochránenú fasádu, neodstránite graffiti bez toho, aby ste nepoškodili aj samotnú farbu alebo štruktúru fasády.

Prečo je antigrafitový náter dôležitý?

Odpoveď je pomerne jednoduchá. Chráni povrch fasády pred zničením, znehodnotením a v konečnom dôsledku šetrí financie vlastníkov nehnuteľnosti.

Ak sa graffiti dostane na nechránený povrch, prenikne do jeho štruktúr a jeho odstránenie je finančne i technicky veľmi náročné a nákladné.

Dôležité je tiež vedieť, že pri každom takomto odstránení grafitov dochádza aj k poškodeniu fasády a málokedy sa graffiti aj podarí úplne odstrániť.

Pokiaľ je na povrchu ochranný antigrafitový náter, viete z neho graffiti odstrániť ľahko a bez poškodenia fasády. Pozrite si to napr. tu:

pred

pred

po

po

 

Ako si vybrať správny antigrafitový náter?

Podľa povrchu fasády, frekvencie čistenia ako aj oblasti, kde sa daný objekt nachádza.

Či už ste skúsenosť s nelegálnymi graffitmi mali alebo nie, nechajte si radšej poradiť. Podľa informácii o aký druh fasády, alebo povrchu ide ( môže to byť klasická silikátová/silikónová fasáda, kamenný obklad, exteriérové obkladačky, drevené alebo kovové povrchy, garážové brány, historické pamiatky atď. ) vám poradíme a vyberieme najsprávnejší antigrafitový náter.

email: info@antigraffiti.sk

mobil: 0903 425 584