Antigraffiti náter vytvorí tenký film, ktorý zabráni preniknutiu grafitov do podkladu napr. fasády. Podľa druhu povrchu, teda či ide o klasickú fasádnu omietku, alebo napríklad o pevný, nenasiakavý podklad, či ide o štrukturovaný alebo hladký povrch, vieme odporučiť vhodný druh antigraffiti náteru.

Antigrafiti náterov je niekoľko. Najčastejšie používaný je permanentný a semi-permanentný, či jednorázový antigraffiti náter. Odstránenie grafitov z povrchov, ktoré sú nimi chránené je veľmi jednoduché a vydržia niekoľko čistiacich cyklov z jedného miesta bez potreby antigraffiti náter obnovovať. Pri odstránení grafitov sa teda permanentný alebo semi-permanentný náter nepoškodí a nie je potrebná jeho nová aplikácia. Životnosť týchto antigraffiti náterov je min. 5 rokov.

Permanentný alebo jednorázový antigraffiti náter ?

Osobne som za permanentný antigraffiti náter. Jednorázové majú jedinú výhodu, že v prípade pevných podkladov, netýka sa to však zateplených fasád, postačí vo väčšine prípadov na odstránenie grafitov horúca tlaková voda, nakoľko sú vyrábané na báze vosku. Avšak spolu s grafitmi sa odstráni aj vrchná vrstva ochranného náteru a je nutné pre ďalšiu ochranu naniesť novú vrstvu antigrafitového náteru, čím sa tento náter predražuje.

Pri odstránení grafitov z permanentných alebo semi-permanentných náterov môžete odstrániť graffiti aj viac krát z jedného miesta bez nutnosti antigraffiti náter obnovovať. Pri niektorých povrchoch nepotrebujete tlakovú vodu, postačí handrička. Grafity z permanentného antigraffiti náteru odstránite veľmi rýchlo a jednoducho, obzvlášť pri hladkých povrchoch. Vo väčšine prípadov nemusíte volať špecializovanú firmu.

pre viac informácii nás kontaktujte na 0903 425 584

alebo na info@antigraffiti.sk